3. Невероятен Хауърд вдъхнови Орландо при победата над шампиона Бостън

Невероятен Хауърд вдъхнови Орландо при победата над шампиона Бостън

Орландо Меджик успя да надвие шампиона Бостън Селтикс с 83:75 и по този начин изравни резултата от плейофната серия, който вече е 3:3. Изключителен мач за победителите изигра Дуайт Хауърд.

Хауърд завърши с 23 точки и 22 борби за своите и бе истински лидер на терена. Рашард Люис се отчете с 20 точки за Меджик, а Туркоглу не направи един от най-добрите си мачове, но пък се отличи с една много важна тройка малко преди края. Най-резултатен за Бостън бе плеймейкърът Ражон Рондо, който завърши с 19 точки, 16 борби и 6 асистенции. Пол Пиърс вкара 17 точки,

Гостите от Бостън водеха в резултата в голяма част от мача, като имаха преднина от 10 точки в третата четвърт. Орландо се активизира много и поведе за първи път в мача 8:38 минути преди края. Пол Пиърс се развихри и след три последователни коша изведе Селтик напред - 73:72 четири минути преди последния сигнал. До края обаче Орландо доминираше и ингригата приключи след две отлични атаки на Рейфър Олстън и тройка на Тюркоглу.