3. Невероятен Кобе разплака Меджик в Орландо, Лейкърс с 15-а титла

Невероятен Кобе разплака Меджик в Орландо, Лейкърс с 15-а титла

Брайънт стана MVP на мача с 30 точки и 6 асистенции, Фил Джаксън влезе в историята с 10 титли в НБА

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс е новият шампион на НБА. „Езерняците” победиха тима на Орландо Меджик като гост с 99:86 в 5-ия финален мач и с общ резултат 4:1 победи триумфираха с титлата – тяхна 15-а в историята. Отново в герой за Лейкър се превърна намиращият се в невероятна форма Кобе Брайънт, който заби 30 точки и даде 6 асистенции в мача, а испанецът Пау Гасол добави 14 точки и 15 борби за успеха на тима на Фил Джаксън.

Домакините от Орландо стояха равностойно в зала „Амуел Арена” само през първата четвърт, когато успяха да си осигурят крехка преднина от 28:26. След вихрено начало на втората четвърт, дирижирано от неудържимия Кобе Брайънт, Лейкърс вкараха 16 безответни точки и набързо обърнаха мача в своя полза – 28:42.

Момчетата на Фил Джаксън не изпуснаха инициативата и до края на срещата поддържаха преднината си, а Брайънт и Гасол се забавляваха за крайното 99:86, което записа името на наставника на „езерняците” със златни букви в историята на НБА - Фил Джаксън вече има 10 титли в Националната Баскетболна Асоциация зад гърба си!

Кобе пък, който вече увеличи колекцията си от шампионски пръстени на 4, напълно заслужи признанието си за MVP (най-полезен играч в мача). Брайънт демонстрира страхотна форма и изключително желание за игра, което докара до лудост Фил Джаксън.

Истината е, че Лейкърс заслужи титлата си с класа и постоянство, а за Меджик остава само разочарованието от второто място. Това бе първи финал между двата отбора от 14 години насам.