3. Никс нанесе първа загуба на Юта в НБА

Никс нанесе първа загуба на Юта в НБА

Ню Йорк Никс стана първият тим победил Юта Джаз през новия сезон. Това стана в легендарната "Медисън Скуер Гардън", където феновете на домакините видяха успеха със 107:99 на своите любимци. Много силна трета част (27:15) бе ключът към успеха на "бричовете", които изоставаха на полувремето с 49:54, но успяха да в крайна сметка да вземат победата.

С най-голяма заслуга за успеха бяха Джамал Крауфорд (32 точки) и Зак Рандолф (25 т. и 14 борби). Карлос Буузър бе отново на познатото си ниво (19т. и 17 борби), но останалите "джазмени" не се чувстваха комфортно в "Голямата ябълка".

Така Ню Йорк натрупа 4 победи и 2 загуби в първите си 6 мача, докато поражението бе първо за Юта от също толкова срещи. Все пак тимът от Солт Лейк Сити остава втори на Запад, а Никс делят 4/7-о място на Изток.