3. Никс повали шампиона в "Медисън Скуер Гардън"

Никс повали шампиона в "Медисън Скуер Гардън"

Ню Йорк Никс нанесе шеста загуба на шампиона в НБА Бостън Селтикс от началото на сезона, като го победи със 100:88 в легендарната "Медисън Скуер Гардън".

Тимът от "Голямата ябълка" изигра страхотен мач и заслужено се наложи над инертните "келти", които не показват най-доброто от себе си около празниците.

Една от причините за това бе слабата игра на Кевин Гарнет, който отбеляза едва 6 точки, докато Пол Пиърс отбеляза 31, но нямаше достатъчна подкрепа от колегите си.

Над всички бе Уилсън Чандлър, който вкара 31 точки за Никс и грабна 8 борби, а влезлият като резерва Ал Харингтън завърши с 30 точки и 7 борби.

Домакините извоюваха успеха си в третата част, която спечелиха с 28:15, като на почивката губеха с 50:53.

Това бе първата победа на Ню Йорк над Бостън у дома от март 2005-а година.