3. Нова победа за Лукойл в Шампионската лига (ВИДЕО)

Нова победа за Лукойл в Шампионската лига (ВИДЕО)

"Студентите" срещат литовци в последното препятствие преди групите

Лукойл Академик победи Бенфика и в реванша от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Студентите спечелиха с 87:71 в столичната з. "Универсиада". Освен това имаха аванс от 9 точки след първата среа в Лисабон.

В следващия кръг, който е последен преди групите, първенецът на България ще се изправи срещу литовския Ювентус. Първият мач е още този петък в София, а реваншът на 2 откомври.

Лукойл бързо натрупа двуцифрен аванс и 2 минути преди края на първата част той вече беше 15 точки. Домакините продължиха да мачкат съперника си и пред вторите десет минути. Секунди преди почиквата разликата в тяхна полза до 20.

През голяма част от третия период разликата беше над 20 точки, но добра серия на гостите в края му я намали до 18. Заключителната четврът Лукойл изигра по инерция и дори позволи на съперника да я спечели. Това обаче нямаше никакво значение за краяния резултат, а тимът от Правец го делят само два мача от участие в групите на престижния турнир.

Най-резултатен за победителите със 17 точки беше Антъни Рафа със 17 т.

За Бенфика Робинсън вкара 14.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича