3. Ново поражение за Барселона в Евролигата

Ново поражение за Барселона в Евролигата

Везенков гледа от трибуните

Фенербахче не остави шанс на Барселона и се наложи с 83:68 като гост в мач от 11-я кръг на Евролигата.

Александър Везенков отново бе оставен извън групата на Сито Алонсо за двубоя, и отново съотборниците му не направиха никакво впечатление с изявите си.

Настоящият шампион на Евролигата започна слабо мача и Барса поведе в резултата, но това не продължи твърде дълго и още до почивката Фенербахче обърна.

През второто полувреме турският гранд бе повече от убедителен, като позволи на домакините да вкарат само 30 точки за 20 минути.

Костас Слукас реализира 17 точки за успеха, а Адам Ханга бе най-резултатен за Барселона - 15 т.

В дербито на вечерта, Реал Мадрид се добра до продължение срещу Олимпиакос, но тимът от Пирея все пак се поздрави с победата след 92:82.

Домакините водеха уверено в резултата, но за кой ли път Лука Дончич върна Реал в мача, чак до допълнителните 5 минути.

Георгиос Принтезис пропусна два наказателни удара, които можеха да спестят на Олимпиакос продължението, но след това бе фантастичен в добавеното време и завърши с 21 точки.

За Реал Дончич отбеляза 33.

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича