3. Ню Орлиънс изненадващо поведе в плейофната серия срещу ЛА Лейкърс

Ню Орлиънс изненадващо поведе в плейофната серия срещу ЛА Лейкърс

Вижте всички резултати от играните тази нощ плейофи в НБА

Крис Пол отбеляза 33 точки и записа 14 асистенции при изненадващата победа на Ню Орлиънс със 109:100 срещу Лос Анджелис Лейкърс в първа плейофна среща между двата отбора от Западната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Карл Лендри наниза 17 точки, а Джарет Джак добави други 15 за Стършелите, които завършиха на седмо място в редовния сезон.

В плейофите обаче ниският среден ръст на отбора нямаше голямо значение и Ню Орлиънс поведе с една победа в серията. Това се случи основно благодарение на брилянтния Пол, който вкара 17 точки в последната четвъртина и поведе отбора си към серия от 8:0 точки в самия край.

Коби Брайънт вкара 34 точки за домакините, които демонстрираха слаба игра, типична за тях през този сезон. Лос Анджелис все пак беше спечелил всичките си четири мача срещу Ню Орлиънс през редовния сезон, но умората от трите поредни финала в НБА изигра важна роля в този мач.

Зак Рандолф записа 25 точки и 14 спечелени борби, а Шейн Бейтиър вкара победната стрелба от зоната за три точки при успеха на Мемфис със 101:98 над Сан Антонио. Рандолф беше над всички с девет точки в последната четвъртина, което беше достатъчно за първата победа в плейофи в историята на Мемфис.

Рей Алън също се записа с победна тройка, след като беше точен за 87:85 в полза на Бостън срещу гостуващия Ню Йорк Никс. Това се случи по-малко от 20 секунди преди края, когато Алън се възползва от последната атака в мача и даде аванс на отбора си с победа в първия мач от серията.

Кевин Дюран вкара 41 точки, а Ръсъл Уестбруук добави други 31 за победа на Оклахома със 107:103 над Денвър в първия мач от плейофната серия между двата отбора. Домакините играха предимно за единствените си двама участника в Мача на звездите, а те се отплатиха с лични постижения за вкарани точки през сезона.