3. Ню Йорк Никс победи хита Маями

Ню Йорк Никс победи хита Маями

Далас постигна шеста поредна победа

Ню Йорк Никс победи един от хитовете на сезона Маями с 91:86 в най-интересния мач от НБА тази нощ. Кармело Антъни бе най-резултатен в мача с 29 точки и успя да спечели задочния спор със звездата на домакините от Маями Леброн Джеймс. Амар Студемайър също направи силен мач за Никс с 16 точки и 10 борби.

Леброн Джеймс завърши с 27 точки за Маями, но пропусна да вкара тройка в последните секунди, с която можеше да изравни резултата.

Другите двама от "Голямата тройка" на Маями - Крис Бош и Дуейн Уейд, вкараха съответно 20 и 12 точки.

Лидерът в Тихоокеанската дивизия Лос Анджелис Лейкърс надделя над водача в Северозападната дивизия Оклахома Сити с 90:87.

Пау Гасол завърши с 18 точки и 11 борби, Кобе Брайънт добави17 точки, а Андрю Байнъм - 16 точки и 10 борби за успеха на Лейкърс.

Минесота се наложи над Голдън Стейт със 126:123 в един от най-резултатните мачове за сезона. Кевин Лав направи поредния си "дабъл-дабъл" с 37 точки и 23 борби и за четвърти път този сезон завършва с повече от 30 точки и над 20 борби в актива си.
Минесота навакса 14 точки пасив и прекъсна серията от 7 поредни загуби.

Далас регистрира шеста поредна победа след 114:96 над Торонто. Дирк Новицки бе над всички с 31 точки и 13 борби, а Шон Марион добави 20 точки за Маверикс. Далас печели 16-и мач от последните 17 и 9-и от последните 10 гостувания.
Лидерът в редовния сезон Сан Антонио надигра Мемфис с 95:88. Ману Джинобили записа рекордните си за сезона 35 точки, 18 от които в последната четвъртина. Зак Рандолф бе най-резултатен за Мемфис с 24 точки.