3. ОБЗОР: Антъни Дейвис с 55 точки при победа на ЛА Лейкърс

ОБЗОР: Антъни Дейвис с 55 точки при победа на ЛА Лейкърс

Вижте всички резултати и класирането в НБА

Антъни Дейвис реализира 55 точки и овладя 17 за победата на Лос Анджелис Лейкърс като гост срещу Вашингтон в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

29-годишното крило вкара 22 изстрела от общо 30 опита, но не успя да подобри рекорда си от 59 точки, поставен срещу Детройт през 2016 година. Звездата Леброн Джеймс добави още 29 точки при четвъртата поредна победа в полза на Лейкърс. В последните си 10 двубоя отборът от Калифорния има 8 успеха.

Гостите имаха 18 точки преднина след края на първата половина от срещата, а Кристапс Порзингис се отличи с 27 точки в полза на столичани. Неговият съотборник Кайл Кузма отбеляза 26 точки срещу бившия си тим.

Ню Орлиънс победи със 121:106 пред собствена публика Денвър, а Хосе Алварадо вкара рекордните за кариерата си 38 точки. Зайън Уилямсън добави още 25 точки за отбора на Пеликанс, който постигна четвърти последователен успех в Лигата.

Денвър водеше с 4 точки след края на първия период, но домакините започнаха решителния обрат от втория период.

Никола Йокич вкара 32 точки и овладя 16 точки под кошовете за гостите, допуснали второто си поредно поражение.

Финикс се наложи със 133:95 като гост срещу Сан Антонио. Домакините допуснаха 11-та последователна загуба, а Деандре Айтън се отличи с 25 точки в полза на победителите.

Спърс изоставаше с 30 точки във втората четвърт, докато Сънс постигна седмия си успех в последните осем двубоя. Девин Букър и Майкъл Бриджис завършиха с по 20 точки.

Келдън Джонсън вкара 27 точки за отбора на Сан Антонио, който е само на две загуби от най-слабата си серия, регистрирана пред 1989 година. Спърс няма победа от 11 ноември.

Джейлън Брънсън завърши с 23 точки за победата на Ню Йорк у дома срещу Кливланд с 92:81.

Джулиъс Рандъл добави още 18 точки, докато Ар Джей Барет реализира 15 в най-слабия двубой за Кавалиърс в атака през сезона.

Никс прекъсна серия от пет поредни поражения пред собствена публика.

Донован Мичъл се отличи с 23 точки за Кливланд.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън - 19 победи/5 загуби, Филаделфия - 12/11, Торонто - 12/11
Централна дивизия: Милуоки - 16/6, Кливланд - 15/9, Индиана - 12/11
Югоизточна дивизия: Атланта - 13/10, Маями - 11/12, Вашингтон - 11/13