3. ОБЗОР: Бруклин разби Орландо, Кайри Ървинг с 60 точки (ВИДЕО)

ОБЗОР: Бруклин разби Орландо, Кайри Ървинг с 60 точки (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и класирането в отделните дивизии на НБА

Кайри Ървинг вкара рекордните в кариерата си 60 точки при победата на Бруклин със 150:108 срещу Орландо в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада.

Той реализира 41 точки през първото полувреме, а Нетс записаха четвърти пореден успех.

Ървинг донесе имаше личен рекорд от 57 точки срещу Сан Антонио през 2015 година и за шести път в кариерата си вкарва повече от 50 точки в един мач.

Кевин Дюрант, който записа 53 точки при успеха срещу Ню Йорк Никс в неделя, добави 19 точки и 7 асистенции.

Последните три точки на Ървинг дойдоха след тройка при оставащи 8:32 минути, след което той остана да почива на пейката до края на мача, а за Бруклин общо седем играчи записаха двуцифрен точков актив.

Бруклин поведе с 86:56 на полувремето, рекорд за точки на почивката, благодарение на първата четвърт с 48 точки, през която Ървинг записа 16, а Нетс имаха 74,1 процента успеваемост при стрелбата.

За Орландо, който губи за трети път от четири мача срещу Бруклин този сезон, Коул Антъни вкара 19 точки, а 18 добави Уендъл Картър-джуниър.

Дезмънд Бейн реализира 21 точки при успеха на Мемфис срещу Индиана със 135:102, който беше четвърти пореден за тима.

Джарън Джаксън-джуниър допринесе с 19 точки и 8 борби за Гризлис, които водеха с цели 43 точки, въпреки че играха без звездата си Джа Морант, който е с болки в гърба.

Джайлън Смит се отличи с 15 точки за Пейсърс.

Маями спечели срещу Детройт със 105:98 след 29 точки на резервата Тайлър Хиро.

Бам Адебайо записа 16 точки, 8 борби и 3 асистенции за "горещите".

Джерами Грант вкара 22 точки за тима на Детройт, който допусна четвърто поредно поражение.

Девин Букър реализира 27 точки, а Финикс спечели срещу Ню Орлиънс със 131:115 и записа 55-а победа за сезона.

Хърбърт Джоунс отбеляза 22 точки за Пеликанс, които загубиха пет от последните си шест мача.

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Филаделфия 41 победи/26 загуби, Бостън 41/28, Торонто 38/30

Централна дивизия: Милуоки 43/26, Чикаго 41/27, Кливланд 39/29

Югоизточна дивизия: Маями 46/24, Атланта 34/34, Шарлът 34/35