3. ОБЗОР: Левски не сгреши срещу слаб Академик Пд

ОБЗОР: Левски не сгреши срещу слаб Академик Пд

Рилски спортист продължава наказателната си акция, вижте резултите от деня в НБЛ

Левски записа трета домакинскто победа в НБЛ, след като надви Академик Пловдив със 75:57. "Сините" все още се напасват в новия състав, но съперникът им ги улесни максимално с още един много слаб мач. След равностойни начални пет минути, във втората половина от първата част Левски взе преднина, стигнала до 10 точки.

Три тройки за добрия аванс на "сините" реализира Марио Литъл. Академик имаше трудности да намери някакъв ритъм, но в самия край на четвъртината и в началото на втория период направи серия от 7-0, за да заличи двуцифрения пасив.

Дотам обаче приключи и доброто представяне на пловдивчани, които след това за 8 минути вкараха точно 6 точки. Левски отново пое инициатива и без колебания на почивката водеше с 40:26. 26 точки бе активът на Академик на почивката в предишния кръг при разгрома от Балкан. И днес липсваха много асистенциите за пловдивчани. Второто полувреме също стартира страхотно за домакините, които с поредица от 12-2 до голяма степен предопределиха останалата част от двубоя.

Преднината на Левски стигна до 24 точки преди столичани малко да отпуснат гарда. Така Академик се възползва да отбележи шест поредни точки и да скъси дистанцията до само 12 в началото на финалния период. Левски обаче реагира бързо и отново покачи до 20, за да прекрати устрема на противника. Ивица Радич се отличи с 15 точки и 10 борби за успеха, 15 с 9 борби добави Цветомир Чернокожев. 13 реализира Илай Лонг и 12 - Чавдар Костов. 16 за Академик отбеляза Николай Николов, 13 - Васил Бачев. Томислав Минков бе най-добрият борец в състава с 8 борби.

Рилски спортист триумфира за пети пореден път. Участникът във ФИБА Къп матира Берое Стара Загора с 90:79 в зала „Общинска“. Първото полувреме премина при поделено надмощие, но във второто четата на Людмил Хаджисотиров наклониха везните в своя полза и спряха успешната серия на старозагорци от два последователни триумфа в българския елит.

Самоковци могат да се похвалят с пълен актив от пет победи, докато баскетболистите на Бойко Миленков са с три успеха и две поражения.

Трей Портър се отличи за победителите с мощен дабъл-дабъл от 22 точки и 17 борби. Ей Джей Хес реализира 16 от пейката, Брендън Браун наниза 14 и 4 тройки, Деян Карамфилов отбеляза 12, Павлин Иванов вкара 10 точки.

Антон Кук даде отпор за Берое с 24 точки, включително и 4 точни шута отвъд дъгата. Александър Янев приключи с 21 и 7 борби. Серадиан Рейнс и Обина Олека нанизаха по 11, като вторият остави на сметката си и 10 овладени под двата ринга топки.