3. ОБЗОР: Милуоки удари Маями в последната секунда (ВИДЕО)

ОБЗОР: Милуоки удари Маями в последната секунда (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и класирането след тях в НБА

Джру Холидей отбеляза победен кош за Милуоки 1.9 секунди преди края на двубоя с Маями, завършил при резултат 120:119 в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Бъкс наваксаха изоставане от 14 точки в четвъртата част, за да стигнат до успеха. Маями водеше със 113:99 седем минути преди финала, но домакините от Милуоки направиха серия от 21:6, с която надиграха съперника си от Източната конференция.

Янис Антетокунбо поведе съотборниците си от Милуоки с 28 точки и 17 борби, записвайки пети пореден „дабъл-дабъл“. Крис Мидълтън добави 26 точки, а Холидей допринесе с 25 точки и 11 асистенции. Тайлър Херо завърши с 30 точки и 7 борби за Маями.

Филаделфия се справи с Ню Йорк Никс със 123:108 като домакин в друга среща от вечерта в НБА. Джоел Ембийд отбеляза 27 точки и овладя 12 борби, а Тайрийз Макс се включи с 25 точки за домакините. Джеймс Хардън завърши с 26 точки, 9  борби и 9 асистенции при дебюта си в домакински мач за Филаделфия. Ар Джей Бенет бе най-резултатен за Никс с 30 точки, а Джулиъс Рандъл се отчете с 24 при шестата поредна загуба на тима.
Финикс надигра Портланд у дома със 120:90 след 20 точки на Камерън Джонсън и 18 точки, плюс 8 борби на Деандре Ейтън. Брандън Уилямс отбеляза 14 точки, а Трендън Уотфорд добави 13 точки и 8 борби за гостите от Портланд, които загубиха с 30 и повече точки в трети пореден мач.

Индиана победи Орландо като гост със 122:114 след продължение. Малкълм Брогдън реализира 31 точки, 11 борби и 8 асистенции за успеха, при който Индиана навакса пасив от 18 точки в третата част. Тайрийз Халибъртън завърши с 21 точки, а Бъди Хийлд със 17. За Орландо Франц Вагнер вкара 28 точки, а Мо Бабма се отчете с 19 точки и 12 борби.

Също след продължение Юта преодоля Хюстън със 132:127 като гост. Донован Мичъл записа 37 точки в мача, негово най-добро постижение до момента, а Руди Гобер постигна 38-ия си „дабъл-дабъл“ от 27 точки и 17 борби в срещата. Джаз спечелиха за девети път в последните си 10 мача в НБА. Хюстън пък допусна 11-о поредно поражение.

В другите срещи от вечерта Денвър загуби като домакин на Оклахома със 107:119, Кливланд също претърпя домакинско поражение от Шарлът с 98:119, а Ню Орлиънс спечели у дома срещу Сакраменто със 125:95.

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Филаделфия 38 победи/23 загуби, Бостън 37/27, Торонто 34/27
Централна дивизия: Чикаго 39/23, Милуоки 38/25, Кливланд 36/26
Югоизточна дивизия: Маями 41/22, Шарлът 31/33, Атланта 29/32