3. ОБЗОР: Монтана завърши с победа редовния сезон (ВИДЕО)

ОБЗОР: Монтана завърши с победа редовния сезон (ВИДЕО)

Вижте крайното класиране в първата тройка на женското баскетболно първенство

Монтана 2003 победи Берое (Стара Загора) с 86:76 (20:17, 25:29, 25:18, 16:12) в дербито при жените, което беше и последен мач от редовния сезон на първенството на България по баскетбол.

Двубоят беше без значение за класирането, тъй като съставът на Таня Гатева вече си бе осигурил първото място в редовния сезон и ще има домакинско предимство срещу този съперник във финалната серия.

Срещата беше изключително равностойна. Възпитаничките на Мануел Парков спечелиха първата четвърт с 20:17, но на почивката Берое направи обрат - 46:45.

В третата част домакините отново взе аванс и поведоха със 70:64 след тройка на Христина Иванова преди последните 10 минути. В тях баскетболистките от Монтана достигнаха до 13 точки аванс при 78:65 и 86:73, с което си осигуриха победата.

За домакините с по 19 точки завършиха Марая Кинг (7 борби) и Христина Иванова. Динама Макариева се отличи с "дабъл-дабъл" - 13 точки и 17 борби, а Санта Окоцките-Балткоиене записа 13 точки и 8 асистенции.

За Берое Теодора Динева реализира 16 точки, Ребека Тобин вкара 14, а по 13 добавиха Цветомира Шаренкапова и Радостина Христова.

Тази година няма да има полуфинали в женското първенство, а директно мачове за медалите. Така в спор за златото един срещу друг ще се изправят Монтана 2003 и Берое. В серията ще се играе до три победи от пет двубоя, а първата среща ще бъде на 7 април в зала "Общинска".

За третото място ще се срещат Славия и Шампион 2006. Серията ще бъде до два успеха от три срещи и ще започне на 8 април в зала "Триадица".