3. ОБЗОР: Морант се завърна и поведе Мемфис към успех в НБА (ВИДЕО)

ОБЗОР: Морант се завърна и поведе Мемфис към успех в НБА (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и лидерите в отделните дивизии

Джа Морант отбеляза 21 точки и даде 9 асистенции при завръщането си, след като се възстанови от травма на коляното, а Мемфис постигна категоричен успех със 141:114 над Ню Орлиънс.

Дилън Брукс добави 23 пункта за Гризлис, който записа 56 победа през сезона, което е изравнен рекорд за клуба от състезанието през 2012 -13 г.

След като пропусна девет мача, Морант изигра почти 27 минути, докато вторите поставени Гризлис събраха отново титулярния си стартов състав.

Те ще закрият редовния сезон у дома срещу Бостън.

Брандън Кларк добави 20 точки за Мемфис, Зиайър Уилямс отбеляза 19 , а Дезмънд Бейн – 18.

Джоел Ембиид направи заключителния си аргумент за гласовете за MVP и почти си осигури приза, завършвайки с 41 точки и 20 борби при победата на Филаделфия над Индиана със 133:120.

Джеймс Хардън добави 22 точки и 14 асистенции за успеха.

Ошае Брисет отбеляза 20 точки за Индиана, който записа девета поредна загуба.

Джонатан Куминга и Джордан Пул завършиха с по 18 точки, а Голдън Стейт спечели четвъртата си поредна победа, след като се наложи над Сан Антонио със 100:94.

Пол Джордж отбеляза 23 точки, Ивица Зубак завърши с 15 точки и 12 борби, а Лос Анджелис Клипърс победи Сакраменто със 117:98.

Норман Пауъл добави 20 точки от резервната скамейка за Клипърс, а Дейвиън Мичъл бе над всички за Сакраменто с 22 пункта.

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Бостън 50 победи и 31 загуби, Филаделфия 50/31, Торонто 48/33

Централна дивизия: Милуоки 51/30, Чикаго 45/36, Кливланд 43/38

Югоизточна дивизия: Маями 53/28, Атланта 42/39, Шарлът 42/39