3. ОБЗОР: Рилецо удари Балкан в дербито на НБЛ (ВИДЕО)

ОБЗОР: Рилецо удари Балкан в дербито на НБЛ (ВИДЕО)

Успех и за Академик (Пловдив), вижте всички резултати и класирането след тях

Рилски спортист победи гостуващия Балкан (Ботевград) със 78:74 (19:18, 17:27, 26:22, 16:7) в дербито на 24-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Така три кръга преди края на редовния сезон възпитаниците на Людмил Хаджисотиров си гарантираха първото място. Отборът от Самоков е начело в класирането с 22 победи от 24 мача, а Балкан е втори с 18-6.

Гостите може да съжаляват, защото водеха през големи периоди от двубоя. На почивката те имаха аванс от 45:36. Слаба последна четвърт обаче ги лиши от успеха.  Балкан поведе със 74:65 6:20 минути преди сирената, след което до края не отбеляза кош, а домакините направиха серия от 13:0 и стигнаха до обрат и до крайната победа.

Павлин Иванов беше в основата на обрата за домакините. Той наниза 21 точки, като добави 5 борби и 4 асистенции. С 15 точки се отличи Брендън Браун, а 14 вкара Алекс Симеонов.

Амад Рори беше най-резултатен за Балкан с 21 точки, 18 вкара Дерик Маркс, а с 16 точки и 6 борби завърши Димитър Димитров.

В четвъртък, 14 април, Балкан гостува в Косово на Сигал Прищична за първия четвъртфинал от Деласпорт Балканска лига. В НБЛ тимът ще излезе срещу друг силен съперник - Черноморец, а Рилски спортист гостува на Черно море Тича.

Академик (Пловдив) надделя над гостуващия Черно море Тича (Варна) с 89:85 (15:24, 27:16, 29:23, 18:22) в друга среща от кръга. Младият състав на варненци бе много близо до изненадата, след като водеше с двуцифрена разлика. Домакините измъкнаха победата с по-добра игра в последните две минути.

Най-резултатен за Академик беше Дайшон Найт с 32 точки, 16 добави Николай Николов, а с 10 точки се отчете Николай Титков.

За Черно море Цветомир Куртев реализира 20 точки.

Следващият мач на Академик е на 16 април - домакинство на Ямбол.

РЕЗУЛТАТИ ОТ 24-ИЯ КРЪГ НА НАЦИОНАЛНАТА БАСКЕТБОЛНА ЛИГА ЗА МЪЖЕ:

Рилски спортист (Самоков) - Балкан (Ботевград) - 78:74 (19:18, 17:27, 26:22, 16:7)

Академик (Пловдив) - Черно море Тича (Варна) - 89:85 (15:24, 27:16, 29:23, 18:22)

Ямбол – Левски – 78:81 (23:25, 24:22, 13:14, 18:20)

Черноморец (Бургас) - Берое (Стара Загора) - 89:78 (22:24, 22:12, 25:18, 20:24)

Спартак (Плевен) - Шумен - 92:76 (20:28, 23:15, 25:18, 24:15)