3. ОБЗОР: Рилски спортист остана непобеден в НБЛ

ОБЗОР: Рилски спортист остана непобеден в НБЛ

Вижте всички резултати и класирането при мъжете

Шампионът Рилски спортист се наложи над Берое със 111:66 (33:14, 18:20, 39:12, 21:20) като гост в Стара Загора в двубой от четвъртия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Самоковци записаха четвърта поредна победа и единствени продължават без поражение от началото на сезона, а Берое допусна първа загуба.

Гостите започнаха уверено и бързо натрупаха преднина в началните минути. Рилски спортист поведе с 21 точки с кош на Мирослав Васов за 33:12 при оставащи 46 секунди от първата част и след 10 минути игра резултатът бе 33:14.

Берое успя да намали разликата до 15 точки, но Рилски спортист отново се откъсна и две минути преди почивката водеше с 23 точки при 47:24, фиксирани с точна стрелба на Юре Планинич. Венцислав Петков и Кени Дай се разписаха за домакините, а Планинич и Алън Арнет реализираха за самоковци, за да се стигне до 51:34 в полза на гостите в края на първото полувреме.

Баскетболистите на Рилски спортист изиграха изключително резултатна трета четвърт, в която авансът им достигна внушителните 44 точки преди последните 10 минути при 90:46.

До края двубоят се доиграваше. Берое скъси леко дистанцията, но без да застраши водачеството на противника, който премина границата от 100 точки четири минути преди края на мача.

Джордан Сешън бе най-резултатен за успеха на Рилски спортист с 27 точки, 7 борби и 3 асистенции. Алън Арнет отбеляза 15 точки, а Юре Планинич и Мирослав Васов добавиха по 12.

За домакините Кени Дай реализира 20 точки, а Ивайло Тонев вкара 13.

В следващия кръг Берое ще гостува на Спартак Плевен на 2 ноември, докато ден по-късно Рилски спортист ще приеме Черно море Тича.

Мачове от четвъртия кръг в Sesame Национална баскетболна лига за мъже (НБЛ):

Берое Стара Загора – Рилски спортист – 66:111 (14:33, 20:18, 12:39, 20:21)

от петък:
Черно море Тича – Шумен - 89:81 (15:19, 25:18, 24:19, 25:25)

5. Левски            3  1  2  243:249  4
6. Миньор 2015            3  1  2     240:250  4

Американска баскетболистка получи българско гражданство

Американската баскетболистка Кайла Хилсман получи българско гражданство и ще може да играе за женския национален отбор на страната ни

Резултати от НБА

Тази нощ се изиграха 10 мача

Олимпиакос и Везенков с драматична загуба от Байерн (ВИДЕО)

Българският баскетболист отново беше над всички

ОБЗОР: Лука Дончич поведе Далас към успех над Сан Антонио в НБА

Вижте всички резултати

Реал Мадрид с втора поредна победа в Евролигата

Реал Мадрид записа втора поредна победа в Евролигата, испанците надиграха у дома тима на Цървена звезда