3. Оклахома Сити постигна първи успех във финалната серия на Запад

Оклахома Сити постигна първи успех във финалната серия на Запад

Оклахома Сити надделя над гостуващия Сан Антонио със 106:97

Оклахома Сити надделя над гостуващия Сан Антонио със 106:97 и записа първи успех във финалния плейоф в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация. Ръсел Уестбруук завърши с 26 точки, 8 борби и 7 асистенции, Кевин Дюрант добави 25 точки и 10 борби, а домакините намалиха пасива си на 1:2 победи в серията до четири успеха.

За победителя в редовния сезон Сан Антонио най-резултатен с 23 точки беше резервата Ману Джинобили. Тим Дънкан завърши с 16 точки и 8 борби, а другият лидер на състава Тони Паркър имаше лош ден, като записа едва 9 точки и 4 асистенции. Гостите постигнаха успеваемост при стрелбата от само 39.6 процента, най-слабата в серията досега.

Оклахома имаше предимство през почти цялата среща, но нанесе решаващия удар със серия от 14:2 точки в края на третата и началото на четвъртата част, след която поведе с 95:78 и не допусна обрат.