3. Оклахома спечели първия мач с Маями (видео)

Оклахома спечели първия мач с Маями (видео)

Отборът на Оклахома Сити Тъндър поведе във финалната серия на Националната Баскетболна Асоциация срещу Маями Хийт с 1:0 победи, след като тази нощ се наложи при домакинството си със 105:95.

Най-резултатен за "Гръмотевиците" беше Кевин Дюрант с 36 точки, а Ръсел Уестбрук се отличи с „дабъл-дабъл” – 27 точки и 11 асистенции.

За Хийт Леброн Джеймс вкара 30 точки, а Дуейн Уейд и Шейн Батие завършиха съответно с по 19 и 17.

През първото полувреме „Горещите” бяха по-концентрирани в завършващата фаза на нападенията си и това им позволи да се оттеглят на почивката с аванс от седем точки за 54:47.

След подновяването на играта през второто полувреме домакините подобриха значително играта си и водени от лидерите си Дюрант и Уестбрук, успяха да стигнат до пълен обрат и да поведат с една точка – 74:73.

В последните 12 минути рециталът на „Гръмотевиците” продължи, като Леброн и компания така и на намериха начин да се възпротивят, което доведе и до покачване да разликата и победата на Оклахома Сити Тъндър – 105:94.