3. Оклахома срещу Голдън Стейт във финала на Запад (ВИДЕО)

Оклахома срещу Голдън Стейт във финала на Запад (ВИДЕО)

Тъндър елиминираха Сан Антонио с четвърти успех в серията, финалната серия с шампионите започва в понеделник

Оклахома Сити Тъндър елиминира Сан Антонио Спърс с 4-2 победи и се класира за финала в Западната конференция на НБА, където ще спори с действащия шампион Голдън Стейт Уориърс. Пред родна публика Тъндър се наложиха над "шпорите" със 113:99 в мач №6 от серията.

Домакините имаха 24 точки преднина на почивката и позволиха на съперника си единствено да я намали. Кевин Дюрант завърши с 37 точки, а Ръсел Уестбрук добави 28 пункта и направи 12 асистенции. За Сан Антонио най-резултатен стана Кауай Ленърд с 22 точки.

Първият мач от финалния плейоф в Западната конференция ще се играе на 16 май в Оукланд.