3. Орландо Меджик наказа шампиона като гост и поведе в серията

Орландо Меджик наказа шампиона като гост и поведе в серията

Без контузения в коляното Кевин Гарнет, „келтите” бяха неузнаваеми до почивката, когато позволиха на гостите да поведат с 54:36.

По всичко личи, че шампионът в НБА Бостън Селтикс изпитва огромни трудности да защити титлата си. През изминалата нощ „келтите” загубиха първия мач от полуфиналната серия от Орландо Меджик с 90:95 и опасността да отпаднат още сега от борбата стана много голяма.

Без контузения в коляното Кевин Гарнет, „келтите” бяха неузнаваеми до почивката, когато позволиха на гостите да поведат с 54:36. Все пак през следващите 24 минути шампионите направиха всичко възможно да се върнат в мача, но не им стигнаха сили. Едва 7 секунди преди края се доближиха на три точки при 93:90, но хладнокръвни изстрели от наказателната линия на Джей Джей Редик узакониха ценната победа на Меджик.

С най-много точки за Орландо завърши Рашар Люис – 18, а други 4-ма добавиха по 12 и повече точки. За Бостън с най-много се отчете Пол Пиърс – 23.