3. Орландо надви Лейкърс и съхрани шансовете си за краен успех

Орландо надви Лейкърс и съхрани шансовете си за краен успех

Орландо Меджик успя да постигне важна победа над Лос Анджелис Лейкърс със 108:104 в двубой от финалните плейофи на НБА. Срещата бе много инфарктна, като "магьосниците" успяха да стигнат до така важния за тях успех благодарение на добрия аванс, който взеха през втората четвърт. След тази победа, Орландо намали резултата от общата серия, който вече е 1:2 в полза на "езерняците" от Лос Анджелис.

Всички части на двубоя бяха изключително равностойни. През първата четвърт, Лейкърс стигна взе добър аванс - 31-27: Втората част обаче бе в полза на "магьосниците" - 32-23. Третата част също бе за Орландо - 22-21, докато четвъртата бе в полза на "езерняците", които обаче не успяха да се възползват от шанса си и да вземат победата - 29-27.

Най резултатни за победителите от Орландо с по 21 точки бяха Люис и Дуайт Хауърд. Веднага след тях се нареди Алстън с 20 точки, а Пиетрус и Туркогли завършиха двубоя с по 18 точки.

За Лейкърс над всички бе голямата звезда на тима Коби Брайънт, който обаче не успя да помогна на отбора си, въпреки че завърши с 31 точки. Силен мач направи и испанския национал Пау Гасол, който се отчете с 23 точки.

Мачът ще се запомни и с рекордните за финал на НБА 63% успеваемост при стрелбата от игра на Орландо. "Магьосниците" записаха и още един рекорд - 75% успеваемост при стрелбата от игра през първото полувреме. Четвъртият двубой е в нощта на четвъртък срещу петък, отново в залата на Меджик. Петата среща също е в Орландо, а шестият и седмият мач, ако се стигне до тях, ще бъдат в Лос Анджелис.