3. Орландо схруска Хюстън

Орландо схруска Хюстън

Магьосниците записаха 8-а поредна победа

Един от най-силните отбори в Източната конференция на НБА - Орландо Меджик, записа 8-а поредна победа. "Магьосниците" надиграха у дома със 110:95 Хюстън Рокетс, като нанесоха на "Ракетите" четвърто поредно поражение.

Хюстън започна силно мача и дори в един момент от първата четвърт поведе с 9 точки разлика - 25:16. Орландо обаче много бързо се отърси от лошия старт и на полувремето вече имаше 3 точки преднина. Решаваща за крайния резултат се оказа третата четвърт, в която домакините съкрушиха тима на Рик Аделман с 39:21. До това бедствие за "Ракетите" се стигна, след като те не успяха да отбележат кош в няколко поредни атаки и се пропукаха сериозно в защита. "Магьосниците" завършиха срещата с 51.7% успеваемост при стрелбата от игра и 40% в стрелбата от тройката, като не пропуснаха нито един от 12-те фаула, които изпълниха.

Страхотен мач за Меджик направи новопривлеченият гард Джейсън Ричардсън. Той бе почти безгрешен в атака, като записа 18 точки, реализирайки 7 от 8-те си стрелби от игра, в това число 4 тройки от 5 опита. "Четворката" Брендън Бас също отбеляза 18 точки, а суперзвездата на тима Дуайт Хауърд направи дабъл-дабъл с 13 точки и 11 борби. Силно се включи от пейката крилото Райън Андерсън, който реализира 16 точки и грабна 7 борби. 27 точки за Хюстън вкара гардът Кевин Мартин, а с 14 се отчете аржентинското тежко крило Луис Скола.

Орландо е трети в класирането на Източната конференция и втори в Югоизточната дивизия с 24 победи и 12 загуби. Лидер в дивизията на Меджик е Маями Хийт с 29 победи и 9 поражения, а с най-добри показатели от всички на Изток е Бостън Селтикс - 28 победи и 7 загуби. Хюстън е 10-и в Западната конференция и последен в Югозападната дивизия с 16 победи и 20 загуби. Водач в дивизията на Рокетс и в цялата лига е Сан Антонио Спърс с 30 победи и 6 поражения.