3. Орландо сложи край на серията на Клипърс от 13 поредни домакински победи

Орландо сложи край на серията на Клипърс от 13 поредни домакински победи

Успех на Сънс в Чикаго допълни вечерта на изненадите

Орландо Меджик поднесе една от изненадите на вечерта в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), като победи със 104:101 точки Лос Анджелис Клипърс. Домакините бяха в серия от 13 поредни победи, но с много силна заключителна четвърт Меджик обърна развоя на мача.

Блейк Грифин поведе своя тим през първото полувреме, което завърши при 57:49. Разликата се запази и след третата част, но накрая въпреки 30-те точки на Грифин Клипърс изгуби мача.

За Орландо най-резултатен бе гардът Аарън Афлало, който също наниза 30 точки, а страхотно включване от пейката направи Джей Джей Редик със своите 21.

Чикаго Булс също претърпя неочаквано поражение като домакин на Финикс Сънс. Гостите се възползваха от играта на приливи и отливи, която демонстрира отборът на Том Тибодо, и измъкнаха успех с 97:81. По този начин „слънцата“ сложиха край на собствената си черна серия от 12 поражения.

Луис Скола вкара 22 точки и взе 7 борби за Сънс, но най-важният играч се оказа резервата Майкъл Бийсли. Крилото демонстрира впечатляваща успеваемост при стрелбата – 10 успешни от 14 опита – и завърши срещата с 20 точки.

„Биковете“ от своя страна не приличаха на себе си, като приключиха двубоя с 36,4 процента успеваемост при стрелбата. Най-резултатен за тях с 15 точки бе Карлос Буузър, докато Луол Денг и Джими Бътлър добавиха по 13.