3. Отборът на БК Сливен напусна турнира за купата на България

Отборът на БК Сливен напусна турнира за купата на България

Отборът на БК Сливен напусна турнира за купата на България по баскетбол. Момчетата на треньора Събин Маринов бяха надиграни в срещата реванш от тима на Черноморец (Бургас) с 89:85 точки. Преди дни бургаския тим спечели със 77:71 точки и така си осигури да играе на четвъртфиналите, където ще срещне състава на Левски.

В реванша „Сливен” водеше с 11 точки само 6 минути преди края, но гостите от Бургас бързо стопиха преднината и спечелиха мача.

Най-добри за „Сливен” бяха Тодор Тенев и Цветомир Бенчев. Двамата направиха дабъл-дабъл, като Тодор Тенев завърши срещата с реализирани 28 точки, а Цветомир Бенчев направи 23 точки. Новото попълнение на отбора Петрослав Зафиров вкара 18 т.

“Сливен” продължава да няма победа през този сезон, а след отпадането от турнира за купата остават надеждите за следващия етап Националната Баскетболна Лига, когато вече ще играят домакинските си мачове пред собствена публика, а не в Ямбол.