3. Отборът на „Старт” започна с победа в Аматьорската лига на Югозапада

Отборът на „Старт” започна с победа в Аматьорската лига на Югозапада

Отборът на „Старт” започна с победа участието си в Югозападната Аматьорска Баскетболна Лига. В зала „Скаптопара” в Благоевград „Старт” се наложи в драматичен мач с 81:65 срещу „Евробаскет” във втората среща отначалото на надпреварата, предаде кореспондент на Novsport.

Отборът на „Старт” започна с победа участието си в  Югозападната Аматьорска Баскетболна Лига. В зала „Скаптопара” в Благоевград „Старт” се наложи в драматичен мач с 81:65 срещу „Евробаскет” във втората среща отначалото на надпреварата, предаде кореспондент на Novsport.

И двата обора си поделиха по две победи в отделните части, решаващи обаче се оказаха спечелените от „Старт”части, които им донесоха и крайния  успех.  В първата част младите баскетболисти от Евробаскет с тренъор Саша Василевски започнаха напористо срещата и дръпнаха в резултата. Отборът на македонския специалист, който се състезава в републиканското за юноши старша възраст зона „Рила” разчиташе на бързината и това им носеше успех. Баскетболистите на новосформирания тим Евробаскет завършиха часта на 19:13 в тяхна полза. Във вторите десет минути отборът на „Старт” излезе с нова петица състезатели и това изненада отбора на съперника за да се стигне до пълен обрат в резултата. Опитните играчи на Старт успяха да обърнат резултата в тяхна полза  и се оттеглиха на почивка с преднина от 2 точки при резултат 36:38 . В третата част оново се стигна до обрат 52:50 за Евробаскет докато в четвъртата заключителна бившият младежки национал Явор Иванов състезаващ се за Старт не остави никакви шансове на по младите си опоненти и напълно ги отказа от борбата с реализираните от него 34 точки в мача довели до победата с 81:65. С 10 точки за победителите се отчете Росен Бобошевски, докато неговите съотборници Рангел Младенов записа 8, Петър Равначки-6 т, Христо Мирчев и Иван Пармаков се отчетоха с по пет коша. За Евробаскет най-много точки отбеляза Никола Чучуков -18, а Дивилски и Михайлов по 16 точки.

Така след първите изиграни срещи от Югозападната Аматьорска Баскетболна Лига вече с по една победа са отборите на АУБГ „Грифинс” и „Старт”, а съответно със загуби отборите на „ТИМ 100” и „Евробаскет”. Единственият отбор, който все още не е играл е ЮЗУ „Неофит Рилски”, който почиваше в този кръг. Следващата неделя отбора на студентите ще дебютира в лигата с мач срещу „ТИМ 100”. Срещата е предвидена да започне отново в 19.15 часа в зала „Скаптопара”. Снощната среща между тимовете на Евробаскет и Старт започна с няколко минутно закъснение заради неразбирателство по ползването на залата. По същото време когато отборите трябваше да загряват женския отбор на „Пирин-Темков” имаше час за тренировки по предварително изготвена програма за ползване на залата още в началото на годината. Треньорът Крум Савов упорито отказаваше да се откаже от заниманията и след дълго убеждаване се съгласи да извади от полето своите възпитанички за да се играе все пак мача.