3. Панатинайкос разгроми Реал Мадрид в Евролигата

Панатинайкос разгроми Реал Мадрид в Евролигата

Гърците сложиха край на черна серия

Панатинайкос победи Реал Мадрид с категоричното 95:67 (26:13, 20:17, 31:14, 18:23) в първи мач от фазата на директни елиминации в баскетболната Евролига за мъже.

ЦСКА Москва и Фенербахче също спечелиха първите си домакински мачове, а Жалгирис Каунас развали проклятието за гостуващи тимове с успех над Олимпиакос.

Панатинайкос се нуждаеше от по-малко от пет минути, за да отбележи 20 точки срещу гостите от Мадрид, които пък вкараха само една.

Домакините не позволиха на Реал да се доближи на по-малко от осем точки в нито един момент от първото полувреме, а през второто дори стигнаха до преднина от 35.

Ник Калатес постави рекорд в плейофите с 16 асистенции, въпреки че пропусна последната четвъртина, Панатинайкос обаче водеше със 77:44 след половин час игра, а принос за това имаше и Майк Джеймс.

Той завърши срещата с 24 пункта и осем борби за Панатинайкос, който сложи край на серията си от седем поредни загуби в директните елиминации.

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича