3. ПАО удари лошо Монтепаски в Сиена и се приближи към “Файнъл Фоур”

ПАО удари лошо Монтепаски в Сиена и се приближи към “Файнъл Фоур”

По този начин воденият от Желко Обрадович тим поведе с 2:1 в серията и при нов успех в следващите два мача ще играе на „Файнъл Фоур” в Берлин.

Противно на очакванията, че Монтепаски (Сиена) е на път да отстрани един от най-големите фаворити в Евролигата Панатинайкос, гръцкият гранд наказа жестоко съперника си пред собствените му фенове, побеждавайки със 72:53. По този начин воденият от Желко Обрадович тим поведе с 2:1 в серията и при нов успех в следващите два мача ще играе на „Файнъл Фоур” в Берлин.

Мачът започна равностойно, като дори домакините спечелиха първата част, но след това атиняни разпиляха коша на Монтепаски, чийто играчи показа изключително слаба успеваемост в стрелбата. ПАО поведе с 13 точки на почивката, а след това довърши тима от Сиена.

С най-много точки за победителите завършиха Василис Спанулис и Дрю Николас, който вкараха по 13, а Никола Пекович добави 11. Терънс Макинтайър и Анри Домеркант единствени се отсрамиха с що годе добра игра за Монтепаски, като завършиха съответно с 13 и 12 точки.

Четвъртата среща е на 2 април, като отново домакин ще бъде Монтепаски.