3. Първа победа за Ероинс Черно море, интригата в серията се запазва

Първа победа за Ероинс Черно море, интригата в серията се запазва

Отборът на Евроинс Черно море направи една невероятна последна част в трети мач от полуфиналната серия от плейофите от НБЛ, побеждавайки Левски със 79:74 Левски в собствена си зала “Христо Борисов” във Варна. Това бе първи успех за момчетата от Варна, които вече изостават с 1-2 успеха в серията и утре отново ще са домакини в мач номер 4.

Отборът на Евроинс Черно море направи една невероятна последна част в трети мач от полуфиналната серия от плейофите от НБЛ, побеждавайки Левски със 79:74 Левски в собствена си зала “Христо Борисов” във Варна. Това бе първи успех за момчетата от Варна, които вече изостават с 1-2 успеха в серията и утре отново ще са домакини в мач номер  4.

Най-добър бе Пламен Алексиев, който се отличи при победата на своя тим с 16 точки и направи 4 асистенции, а Александър Янев вкара 14 точки и овладя 8 борби. Кори Макинтош, Атила Сантош и Желко Божович добавиха още по 13. Ветеранът Дуейн Мортън пък бе най-резултатен в двубоя с 19 точки, 5 борби и 4 блокирани атаки, докато Стефан Георгиев записа 16 точки и 8 борби.

Срещата стартира равностойно, като нито един от двата тима не успя да вземе значителна преднина. Играта се развиваше точка за точка, а след първата четвърт домакините водеха с минималното 23:21. До почивката нищо не се промени, като на полувремето резултата бе 40:39 в полза на Левски. Разликата между двата отбора се получи в средата на третата част, тъй като тогава с решителни тройки се отчете Арнас Казлаускас, а грешките в организирането на атаките на “моряците” позволиха на гостите да поведат с 64:54.

Заключителната четвърт започна с феноменална тройка на Златин Георгиев, която увеличи аванса на своя тим до цели 13 точки. След точни стрелби на Кори Макинтош и Пламен Алексиев, Черно море съкрати изоставането си до само на 6 точки 61:67. Домакините продължиха експлозивния си  подем, за да могат  2:05 минути преди края след тройки на Алексиев и Божович да направят резултата 71:70 в тяхна полза. 39 секунди преди края на срещата обаче центърът на домакините Душан Коцупулос се отличи с тройка за 76:72. След това срещата продължи с бързи фаулове и далечни стрелби от страна на Левски, като в крайна сметка Черно море стигна до първи успех.