3. Първа победа за Хюстън Рокетс, Лейкърс регистрира седми пореден успех

Първа победа за Хюстън Рокетс, Лейкърс регистрира седми пореден успех

Атланта загуби у дома от Финикс в НБА

Отборът на Хюстън Рокетс спечели първа победа през новия сезон в Националната баскетболна асоциация, след като надделя над Минесота със 120:94.

До момента единствено "ракетите" нямаха успех в първенството, а сега с по една победа делят последното място в Западната конференция с отборите на Клипърс и Минесота.

Аржентинецът Луис Скола вкара 24 точки, а Кевин Мартин добави 21.

Яо Мин, който се възстановява от сериозна контузия и играе лимитирани минути във всеки мач, този път не започна като титуляр, но все пак успя да вкара 13 точки и да вземе 4 борби за общо 16 минути на полето. Шейн Батие пък добави 17.

Хюстън беше на път да регистрира втори най-лош старт за сезона от 1982-1983 година насам, когато отборът е загубил първите си десет мача. Тимът на Минесота не е в по-цветущо положение и има шест загуби от първите си седем срещи. Кевин Лав вкара 16 точки и спечели 16 борби за ТимБъруулвс, а Майкъл Бийзли добави 15 точки.

Отборът на Бостън продължава да мачка по пътя си и този път преодоля без кой знае какви драматични моменти в мача Оклахома Сити с 92:83. Селтикс имат 6 победи и 1 загуба от началото на първенството и си поделят първата позиция на Изток със сензацията Атланта Хоукс.

При гостуването в Оклахома Рей Алън вкара 19 точки, а четири поредни точни изпълнения на Глен Дейвис за Бостън запазиха спокойствие в тима. Бостън водеше в един момент от мача с 22 точки, но финалния щурм на домакините в средата на четвъртата част доведе резултата до 67:73 в полза на гостите. За Оклахома Сити Кевин Дюрант вкара 34 точки, а Ръсел Уестбрук завърши с 16 точки и 10 асистенции.

Атланта Хоукс
 пък допусна първо поражение от началото на първенството, след като падна 114:118 от Финикс у дома. За гостите, които до момента показват колебания в играта си, Джейсън Ричардсън вкара 21 точки, а Стив Неш добави 19.

Домакините от щата Джорджия изоставаха с 18 точки в един момент от мача, но след това в четвъртата част на четири пъти успяваха да изравнят. Стив Неш обаче вкара три последователни наказателни удара и даде решаващ принос за успеха на "слънцата".

Един от двата отбора без загуба в Лигата - Лос Анджелис Лейкърс, продължи в същия дух и срещу Портланд, след като го победи със 121:96. Испанецът Пау Гасол вкара 20 точки, спечели 14 борби и подаде 10 асистенции, като по този начин регистрира четвърти "трипъл-дабъл" откакто играе в НБА. Стартът със 7 поредни победи е пети за Лейкърс в клубната история.
Ламар Одъм добави 21 точки, а Кобе Брайънт завърши с 12. Андре Милър реализира 20 за гостите, които в един момент през първата част изоставаха с 24 точки- 49:25.