3. Първа загуба ни праща срещу САЩ в баскета на Уни 2009

Първа загуба ни праща срещу САЩ в баскета на Уни 2009

Пред момчетата се открива уникален шанс, твърди старши треньорът на тима ни Константин Папазов.

Първа загуба ни праща срещу  САЩ в баскета  на Уни 2009

Първа загуба записаха българските баскетболисти на продължаващите в Белград Световни студентски игри. Нашите отстъпиха на Турция с 60:69 и така се наредиха на второ място в групата. Тази позиция ни прати на ¼-финал срещу САЩ, които надиграха Сърбия 68:66 и заеха първото място в тяхната група.

Турците не ни превъзхождаха, но като че ли мотивацията при българите не бе така силна, след като се бяха класирали вече за следващата фаза. Нашите поведоха в самото начало, след това турците изравниха и дори излязоха напред, но макар и трудно нашите си върнаха лидерството до почивката. Срещата на две добри защити бе причина полувремето да завърши при резултат 30:29 за българите.

През второто полувреме  турците бързо излязоха напред, на моменти водеха дори с 14 т. и в  крайна сметка стигнаха до победата и  първото място в групата.

Така България ще срещне САЩ на ¼-финала. По предварителната програма мачът е в четвъртък от 20 ч. в огромната белградска „Арена”, където бе откриването на Универсиадата.

Съществува обаче  малка вероятност това да бъде променено. В сряда сутринта предстои техническа конференция и според старши треньора ни Константин Папазов е възможно да се върне старата схема за тази фаза, която би ни изправила срещу Литва на ¼-финал. Подобна развръзка обаче е твърде малко вероятна.