3. Пет силни минути носят успеха на Монтана 2003

Пет силни минути носят успеха на Монтана 2003

В един равностоен и интересен за публиката двубой тимът на Монтана 2003 надви Рилски Спортист. Пред зрителите в монтанската зала "Младост" двата отбора бяха равни до началото на четвъртата част, когато след добра серия домакините дръпнаха напред и спечелиха с 88:75.

Жанета Жельова бе най-резултатна за победителите с 23 точки. Вера Перостийска добави 21 и 8 борби, а Ивелина Вранчева завърши с невероятните 15 асистенции, но развали донякъде доброто впечатление с десетте грешки, които направи.
Най-резултатна в двубоя стана най-добрата състезателка на Рилски Спортист Христина Иванова. Тя се отличи с 27 точки, а освен нея двуцифрен точков актив записаха Стефка Митева - 15 и Ива Терзиева - 13.
 В класирането Монтана 2003 заема трето място и няма бъде изместен оттам до края на този етап. Рилски Спортист в момента е на седмо място с 6 победи и 9 загуби, същия актив като шестия Славия.

В следващия последен кръг преди разделянето на отборите четворка и петица, самоковки посрещат НСА Делта и ще се стремят да изместят белите от шестото място. И двата отбора са с равен актив, но Славия има трудно гостуване на Миньор.