3. Пети мач ще реши спора между Черно море и Левски

Пети мач ще реши спора между Черно море и Левски

Евроинс Черно море записа втори пореден успех над Левски и изравни резултата в полуфиналната плейофна серия между двата тима от Националната баскетболна лига при мъжете на 2:2 победи.

Пред собствена публика в препълнената зала “Христо Борисов”, варненци записаха успех с 93:87 и пратиха серията в решителен пети мач. Той ще се играе в неделя, в столичната зала “Христо Ботев” и след него ще стане ясно кой ще се изправи срещу шампиона Лукойл Академик в спора за титлата през този сезон.

Срещата започна изключително равностойно, като нито един от двата отбора не успя да натрупа аванс. На почивката резултатът бе 49:45 в полза на „моряците”. След отлична трета част Черно море поведе с 13 точки. До края на срещата възпитаниците на Тити Папазов намалиха изоставането си, но не успяха да стигнат поне до продължение.

Кори Макинтош бе най-резултатен за успеха на Черно море с 18 точки и 7 асистенции. Симеон Ценов наниза 15 точки, а Атила Сантош и Желко Божович добавиха по 14. Маркъс Хол реализира 29 точки за „сините”, Арнас Казлаускас добави 19 и 10 борби под коша, а Стефан Георгиев – Торо завърши с 10.