3. Пейсърс затрудни максимално шампиона Бостън

Пейсърс затрудни максимално шампиона Бостън

Бостън Селтикс постигнаха нова победа в баскетболния шампионат на НБА. В среща, която би задоволила всички вкусове, особено от към резултатност Селтикс победиха непретенциозните домакини от Индианаполис в спортна зала „Конеско Фийлдхаус” пред погледите на повече от 16 хиляди зрители.

Детелините вече са с актив от 20 победи в 22-те си изиграни срещи досега. С основен принос за успеха бе гардът на отбора рей Алън, който записа 41минути игрално време, 35 отбелязани точки и две асистенции. Кевин Гарнет и Пол Пиърс следваха плътно звездата на тима отбелязвайки по 17 точки, съответно по 4 и 8 асистенции.

Гардът на Пейсърс Маркис Даниелс се отличи с представянето си за своя състав. Той прекара най-много време на терена (50 минути), като съответно отбеляза и най-голям брой точки за домакините – 26.

Закъсалият отбор на Индиана успя да създаде голям брой главоболия на изглеждащите непобедими Бостън. Гостите, въпреки силната игра на Рей Алън не успяха да решат крайния изход от срещата в редовното време.

Победата за гостите е 12 поред, но те за малко не допуснаха второ поражение срещу Индиана, които надделяха над „детелините” в началото на сезона с 95:79. Развоят на събитията почти се повтори и тази сутрин, но добрата стрелба на Алън измъкна Бостън от трудната ситуация и те взеха продължението със 17:12. Победната серия е най-добрата за Селтикс след 1986 г, когато те постигнаха 14 поредни триумфа.