3. Пини Гершон стартира със загуба начело на Макаби Електра

Пини Гершон стартира със загуба начело на Макаби Електра

Треньорът на националния отбор по Баскетбол на България Пини Гершон стартира със загуба при повторния си дебют начело на Макаби Електра. Неговият тим бе победен от Уникаха с 73:80 в собствената си зала "Нокиа Арена".

Треньорът на националния отбор по Баскетбол на България Пини Гершон стартира със загуба при повторния си дебют начело на Макаби Електра. Неговият тим бе победен от Уникаха с 73:80 в  собствената си зала "Нокиа Арена".

Най-резултатен за гостите бе Томас Келати, който се отчете с 23 точки. Интересното е, че това е първата загуба за Макаби като домакин в турнира. Израелският тим ще се изправи срещу Цибона през следващата седмица в решителен сблъсък, който ще покаже дали тимът на Гершон ще се класира за следващата фаза на турнира.

През първата част Уникаха поведоха с 16 точки разлика, но момчетата на Гершон направиха 14 поредни точки във втората част и докараха резултата до 40:44 на полувремето. В края на третата част Макаби поведe за кратко в резултата, но силите на домакините не стигнаха и Уникаха заслужено триумфира в края.