3. Поредна загуба за ЦСКА в "А" група

Поредна загуба за ЦСКА в "А" група

За победителите най-резултатни с по 22 точки бяха Васил Попов и Мирослав Васов

Баскетболистите на  от дубъла на Рилски спортист спряха серията си от две поредни загуби в мъжката "А" група. Днес като домакини самоковци се наложиха над ЦСКА с 82:67 в мач от деветия кръг на редовния сезон. Така отборите запазват позициите си до момента – Рилецо е четвърти с актив 4-5, а ЦСКА – пети с 2-7.

В следващия кръг самоковци гостуват на Видабаскет, а „червените“ гостуват на Чавдар Троян.

Първата част на срещата беше оспорвана, като премина през промени във водачеството, а след нея домакините водеха с минимална разлика при 18:16. Статуквото се запази дълго през втората четвърт, но точно преди почивката Рилски направи силна серия от 13:3 и натрупа сериозна преднина на полувремето при 44:30.

До средата на третата четвърт разликата се доближи до 20 точки, но ЦСКА успя да стопи почти половината и да се приближи на 10 при оставащ един период до края – 50:60. В този мач тимът беше без най-опитния си играч Николай Стефанов и без Кристиян Икономов, който е контузен. Самоковци показаха стабилна игра в началото на заключителната част, като не позволиха авансът им да падне под 10 точки, след което се откъснаха още по-напред и си подсигуриха спокойни последни минути.

За победителите най-резултатни с по 22 точки бяха Васил Попов (11 борби) и Мирослав Васов (9 борби, 6 асистенции). 11 точки и 7 борби добави Боян Илиев, а 10 отбеляза Борислав Николов.

За ЦСКА Виктор Маргаритов вкара 18 точки, Емилиян Грудов се включи със 17 и 8 борби, а Димитър Генов се отчете с 15 плюс 5.