3. Приеха Матю Делавадова в болница след победата над Голдън Стейт

Приеха Матю Делавадова в болница след победата над Голдън Стейт

Австралиецът, който реализира 20 точки за успеха с 96:91, направи страхотен двубой в отсъствието на контузения Кайри Ървинг

Гардът на Кливланд Кавалиърс Матю Делавадова е бил приет в болница, след като е получил болки след победата на тима си над Голдън Стейт в мач номер 3 от финалната серия с Голдън Стейт за титлата в НБА.

Австралиецът, който реализира 20 точки за успеха с 96:91, направи страхотен двубой в отсъствието на контузения Кайри Ървинг както в нападение, така и в защита, където затрудни изключително много звездата на гостите Стеф Къри. Заради болките, които е получил, Делавадова е бил включен на системи в местна болница, като ще остане там през нощта за допълнително наблюдение.

Повече информация за състоянието на Делавадова ще има по-късно днес, съобщиха от клуба му Кливланд. Евентуално неучастие на гарда в мач номер 4 от серията би бил допълнителен удар за щаба на Дейвид Блат, като треньорът използва едва 8 баскетболисти в последния мач. Крилото Аймън Шъмпърт също получи травма в рамото по време на двубоя, като изгледа по-голяма част от него от пейката и все още не е ясно дали ще може да продължи участието си в плейофите. Следващият мач между Кливланд и Голдън Стейт е в четвъртък.