3. Приключиха три двубоя от четвъртфиналите в баскетболната Еврокупа за жени

Приключиха три двубоя от четвъртфиналите в баскетболната Еврокупа за жени

Рано тази вечер приключиха три от четирите срещи в четвъртфиналната фаза на баскетболния турнир Еврокъп за жени.

Първите си мачове от плейофите загубиха домакините Хемофарм от Сърбия срещу московския Динамо и руския Вологода Чеваката срещу турския гранд Галатасарай.

Най-резултатни за сръбския състав при загубата с 63:90 (11:21, 21:25, 14:28, 17:16) срещу Динамо Москва бяха Ковачевич (17 точки + 7 борби), Дойчинович (13 точки), Станкович (12 точки + 3 борби), Радочай (10 точки + 3 борби).
За състава на Динамо се отличиха: Снел (23 т + 5 борби), Закалюжная (17 точки + 8 борби), Екабсон (17 точки), Кузина (15 точки), Латишева (10 точки).

Волгода - Чеваката допусна крупна загуба във Вршац срещу турския Галатасарай - 65:79 (14:13, 19:25, 18:20, 14:21). Най-полезни за състава на домакините бяха Бокарева с 21 точки и Санфорд с 16 точки и 12 борби. Серията на Галатасарй бе поведена от
София Йънг (19 т), Марина Крес (18 т) и Симон Делисия Аугустус с 16.

Динамо Курск постигна голям успех в първата си четвъртфинална среща с разгром над БК Атинайкос (77:52; 24:11, 18:13, 17:12, 18:16).

Най-полезни за Динамо бяха Псарева (22 + 8 борби + 3 асистенции), Валужите (13 + 7 борби + 4 асистенции), Максименко (11 точки), Визбариен (10 + 9 борби + 3 блока).

В състава на Атинайкос по-активни бяха Дейвис с 12 точки и 10 борби, Гирлдс с 11 и Гузини с 10.

Последният двубой от днешната програма между Крас Баскет Таранто от Италия и Феве Сан Хосе от Испания ще стартира в 21:30 ч българско време.

Ответните мачове ще се състоят на 26 февруари.