3. ПРОПАДАНЕ! Левски Лукойл с трета загуба за 8 дни

ПРОПАДАНЕ! Левски Лукойл с трета загуба за 8 дни

"Сините" изиграха най-слабия си мач за сезона при гостуването на Алба Фехервар от ФИБА Къп

Баскетболният Левски Лукойл допусна трета загуба в последните 8 дни. Този път "сините" паднаха с 56:89 при гостуването си на Алба Фехервар в мач от група "J" на ФИБА Къп.

Шампионите най-слабия си мач през сезона. Това бе и най-нискорезултатният двубой за тах от началото на годината.

"Сините" бяха подкрепяни и от малка, но мощна унгарска агитка във Фехервар.

В по-голяма част от първото полувреме нещата вървяха кош за кош с малко преимущество на Алба. За кратко във втората част авансът на домакините стана двуцифрен, но Левски успя бързо да се върне.

Въпреки това българският първенец бе догонващ през цялото време, с доста нетипични грешки.

В третата част домакините успяха доста дълго да се задържат напред, а в началото на последната четвърт и да увеличат сериозно аванса си чак до 19 точки.

Левски продължаваше да играе припряно и на моменти плахо, опитвайки бързи стрелби от разстояние, за да скъси дистанцията. Неспортсменско нарушение и няколко фаула в атака допълнително изнервиха действията на българския тим.

Ужасяващата последна част, завършила 28:9 за Алба, довърши тотално "сините" и разликата мина 30, което означаваше край на интригата.

Деян Иванов вкара 13 за Левски, Христо Захариев добави 11, а Патрик Рембърт - 10. Българският тим направи 20 грешки и имаше много слаб процент на успеваемост, особено от тройката - 4 от 26 опита.

Джордан Хийт завърши с 22 точки за Алба, 17 обави Алерик Фрийман.