3. Реал Мадрид е първият четвъртфиналист в Евролигата по баскетбол за мъже

Реал Мадрид е първият четвъртфиналист в Евролигата по баскетбол за мъже

Испанският гранд разгроми гостуващия АЛБА Берлин с 93:62 (46:39) и с 19 точки след девет успеха от десет мача си осигури класиране сред първите четири в група Е, а с това и място в директните елиминации

Миналогодишният вицешампион Реал Мадрид е първият четвъртфиналист в Евролигата по баскетбол. Испанският гранд разгроми гостуващия АЛБА Берлин с 93:62 (46:39) и с 19 точки след девет успеха от десет мача си осигури класиране сред първите четири в група Е, а с това и място в директните елиминации. Петима играчи на домакините завършиха с двуцифрен точков актив, а най-резултатен беше резервата Джейсий Керъл с 13 точки. Руди Фернандес добави 11 точки и 8 асистенции, а Густаво Айон се отличи с 10 точки 6 борби.

В друга среща от групата Барселона разгроми в собствената си зала защитаващия титлата си Макаби Тел Авив (Израел) с 89:71 (47:34) и се утвърди на второто място със 17 точки. Силен мач за каталунците направи Анте Томич, който завърши с 16 точки, 12 борби и 6 асистенции. Джъстин Дьолман добави 13 точки за успеха.

Цървена Звезда запази шансове да се класира за четвъртфиналите след успех с 91:68 (52:35) като гост на Галатасарай. Яка Блажич вкара 19 точки за сърбите, а още петима негови съотборници записаха двуцифрен актив при успеха в Истанбул. Бобан Марянович също направи добър мач с 14 точки и 9 борби. За турците Мартинас Поциус завърши с 13 точки. Белградчани са шести в класирането с 13 точки, а Галатасарай е последен осми с 12.

В група Е Нижний Новгород (Русия) надделя трудно над гостуващия Лаборал Куча Витория (Испания) с 89:85 (41:43) и заема шестото място с 13 точки, с точка по-малко от съперника, който е четвърти.

Срещи от втората фаза на Евролигата по баскетбол за мъже:

група E:
Галатасарай (Турция) - Цървеза Звезда (Сърбия) - 68:91 (35:52)
Барселона (Испания) - Макаби Тел Авив (Израел) - 89:71 (47:34)
Реал Мадрид (Испания) - АЛБА Берлин (Германия) - 93:62 (46:39)

група F:
Нижний Новгород (Русия) - Лаборал Куча Витория (Испания) - 89:85 (41:43)

8. Олимпия Милано 9 2 7 660:750 11

* Първите четири отбора от двете групи продължават на четвъртфиналите.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже