3. Реал (Мадрид) победи драматично Барселона в Евролигата

Реал (Мадрид) победи драматично Барселона в Евролигата

Каталунците водеха в резултата почти през целия мач, но допуснаха обрат в самия край на срещата. "Червено-сините" имаха преднина от 10 точки (62:72) осем минути преди края, но домакините направиха чудото, подпрепяни от 12 000 зрители в зала "Палсио Висталегре".

Реал (Мадрид) постигна драматична победа над Барселона с 85:83 в дербито от група "F" на Евролигата.

Каталунците водеха в резултата почти през целия мач, но допуснаха обрат в самия край на срещата. "Червено-сините" имаха преднина от 10 точки (62:72) осем минути преди края, но домакините направиха чудото, подпрепяни от 12 000 зрители в зала "Паласио Висталегре".

Те направиха серия от 9-0 в този момент, а 1:13 мин. преди финалната сирена излязоха напред в резултата - 81:78. "Кралете" успяха да задържат преднината си и постигнаха сладка победа над вечния си съперник.

Луис Бълок и Серджио Лул отбелязаха по 18 точки за Реал, а националът на Испания Хуан Карлос Наваро реализира 21 точки за Барса.

Днес Макаби Електра (Тел Авив) посреща Алба (Берлин) в другия мач от групата на испанските грандове.