3. Реал (Мадрид) победи Олимпиакос със 71:63 и остана в играта

Реал (Мадрид) победи Олимпиакос със 71:63 и остана в играта

„Кралете” приемат и двубоя на 2 април, когато с подкрепата на 12 000 зрители ще се опитат да доведат нещата до 5-и решителен мач в гръцката столица.

Реал (Мадрид) спечели със 71:63 първото си домакинство на Олимпиакос в ¼-финалната серия от Евролигата и по този начин намали аванса на съперника на 1:2 победи.

„Белите” излязоха крайно мобилизирани на площадката в „Паласио Висталегре” и съкрушиха ошашавените гости до почивката. Успокоени от двете си победи в Атина, „червено-белите” започнаха лежерно мача и пасивът им на полувремето бе непосилен за връшане в мача – 20:37. След подновяването на играта Тео Папалукас и компания се опитаха да покажат, че с право са считани за един от трите най-добри тима в Лигата, като успяха отчасти, но мадридчани вече бяха предрешили изхода на срещата.

Страхотен мач за Реал изиграха Луис Бълок и Фелипе Рейес, като първият отбеляза 22 точки, а испанският национал добави 19. Бурусис бе с най-силни изяви за Олимпиакос, като завърши със 17 точки, а нито един от съотборниците му не успя да запише двуцифен точков актив.

„Кралете” приемат и двубоя на 2 април, когато с подкрепата на 12 000 зрители ще се опитат да доведат нещата до 5-и решителен мач в гръцката столица.