3. Резерва измъкна Сан Антонио срещу Кливланд

Резерва измъкна Сан Антонио срещу Кливланд

Бруклин Нетс постави рекорд за сезона със 119 отбелязани точки

Резервата Кауи Леонард вкара тройка 2.9 секунди преди сирената и Сан Антонио измъкна успеха с 96:95 над Кливланд като гост в среща от първенството на Националната баскетболна асоциация.

Така Шпорите се спасиха от изненадваща загуба срещу един от най-слабите състави през сезона в Лигата и остават начело в цялата Западна конференция с 42 победи и 12 поражения.

Малко преди тройката на Леонард, домакините вече се виждаха победители, след като Диън Уейтърс вкара за 95:93 и това стана 9.5 секунди преди сирената. Спърс започнаха с Тони Паркър, Тим Дънкан и Ману Джинобили като титуляри за първи път от 13-и януари насам, но и без тях в последните си 15 мача имаха 14 победи.

Въпреки звездата селекция, те бяха на косъм от поражение. Тони Паркър завърши мача с 24 точки, а Гари Нийл- с 15. Тим Дънкан, който пропусна последните осем мача заради болки в лявото коляно, поигра 25 минути и вкара 13 точки. Джинобили пък остана точно 8 минути на терена, като също пропусна предишните девет срещи заради разтежение в лявото бедро.

Ветеранът Винс Картър вкара 26 точки за Далас, който разби Сакраменто със 123:100 и задмина легендата Лари Бърд в ранглистата на реализаторите на НБА. Гостите имаха в един момент лидерство в резултата, но Картър вкара 17 от всичките 21 точки  в последните 5 минути на третата част за Маверикс и показа защо е лидер на отбора. От всичките си точки той вкара пет тройки и приключи нощта с 21 796 точки от началото на кариерата си досега. Така той заема 29-о място при реализаторите в Лигата, измествайки Лари Бърд една стъпка по-назад.
Легендата на Бостън Селтикс има 21 791 точки в кариерата си. Дирк Новицки вкара общо 17 точки за Далас, включително една тройка за 100:79 в третата част на мача. За гостите от  Калифорния Тайрики Евънс приключи с 23 точки, а тимът му претърпя 18-о поредно поражение при гостуване на Далас.

Сакраменто е един от трите най-слаби отбори в Западната конференция в момента.

В дербито на традиционните отбори на Изток Бостън се наложи над Чикаго Булс със 71:69, като Кевин гарнет вкара 12 точки, 8 от които в четвъртата част. Той добави и 11 борби, като помогна за преодоляването на лошия старт в мача. Пол Пиърс също завърши с 12, но само 2 от тези точки бяха от стандартна ситуация. Той  обаче вкара и една тройка, увеличавайки аванса на Бостън на 5 точки три минути преди края на срещата. Иначе двата отбора бяха отчайващо слаби при стрелбите- 36,8 процента успеваемост за Бостън и 36,5 за Чикаго. Бостън има 28 победи и 24 загуби и се  нарежда на 3-а позиция в Атлантическата дивизия, докато Чикаго с 30/22 е втори в Централната.

Лидерът в Централната дивизия Индиана отнесе Шарлот у дома със 101:77, като Пол Джордж регистрира първи трипъл-дабъл в кариерата си. Той завърши мача с 23 точки, 12 борби и 12 асистенции. Тайлър Хансбъро пък постигна личен резултат през сезона, отбелязвайки 19 точки и 10 борби.

Бруклин Нетс победи Денвър със 119:108, като Джо Джонсън вкара 26 точки за победителите, които отиват към участие в плейофите в първия си сезон с новото име. Мрежите са 2-и след Ню Йорк с 31/22 в Атлантическата дивизия, а другите им звезди явно също се намират в добра форма. Бруукс Лопес вкара 23 точки и добави 8 борби, а Крис Хъмфрийс вкара 14 за гостите. Днешните 119 са най-добър резултат за Нетс от началото на сезона.