3. Рилски спортист е на полуфинал след победа срещу Берое

Рилски спортист е на полуфинал след победа срещу Берое

С дабъл дабъл за победителите се отчете Жарко Ракочевич след 18 точки и 10 борби

След година пауза Рилски спортист отново е на полуфинал в мъжката НБЛ. Във втори четвъртфинален двубой самоковци победиха Берое като гост със 78:65 и така спечелиха серията с 2-0 успеха.

Рилски спортист направи добри серии в първите минути и на втората и на третата части, с които се откъсна напред и спечели спокойно двубоя. На полуфинал самоковци ще срещнат победителя от двойката Балкан - Ямбол, който ще стане ясен утре вечер.

С дабъл дабъл за победителите се отчете Жарко Ракочевич след 18 точки и 10 борби. Тони Гуджино вкара четири тройки и 16 точки, а Златин Георгиев добави 15 точки ( 5 тройки) и 9 борби. За домакините с 21 точки е Тихомир Желев, а с 16 завърши Тенчо Тенчев.