3. Рилски спортист на финал в Балканската лига по баскетбол

Рилски спортист на финал в Балканската лига по баскетбол

Така Рилски спортист се класира за финалния сблъсък в надпреварата, където ще срещне македонския Фершпед Работнички, който във втори полуфинал победи сънародниците си от Фени Индустри с 90:62. Спорът за титлата е в сряда, 25-и март, от 18:00 часа в "Арена Самоков".

Баскетболният Рилски спортист се класира за финалната среща на „Еврохолд Балканска Лига”.

Българският тим победи в драматичен мач сръбския Мега Хипо Лизинг с 83:81 в препълнената до краен предел "Арена Самоков". В спор за трофея Рилски спортист ще се изправи срещу победителя от македонския сблъсък между Фершпед Работнички и Фени Индъстрис.

Първата четвърт завърши 23:18 в полза на българите, а на полувремето резултатът бе 47:44. Преди последните 10 минути на мача възпитаниците на Александър Тодоров имаха преднина от 6 точки – 71:65.

3:17 минути преди финалната сирена резултатът бе равен 81:81. След няколко грешни отигравания се стигна до 83:81, като оставаха едва 1:03 минути преди края на мача. До края обаче и двата състава не успя да отбележат и резултатът остана непроменен.