3. Рилски спортист победи Левски и сложи край на негативната серия

Рилски спортист победи Левски и сложи край на негативната серия

Рилски спортист прекъсна серията си от пет поредни загуби в НБЛ Виваком, след като победи Левски 2014 със 78:61 като гост в зала „Триадица” в София.

Самоковци натрупаха преднина в края на първото полувреме, а през второто останаха далеч напред в резултата. До момента те имат 5 победи и 6 загуби и са в средата на класирането, а „сините” продължават да са последни с актив 2-9, като днешната загуба беше трета поредна за тях.

В следващия кръг на 7-ми януари 2017 година Рилецо посреща Ямбол, а Левски 2014 гостува на Лукойл Академик.

Йордан Бозов записа 21 точки, 6 асистенции и 5 борби за победителите, Еван Бруинсма се включи отлично със 17 точки и 20 борби, а 16 точки (4 тройки) наниза Дарин Иванов. Последен мач с екипа на Рилски спортист изигра центърът Ненад Делич.

За Левски 2014 Павел Иванов отбеляза 20 точки, а Ангел Пейчинов се включи с 19.

"Бяхме в дупка. По-важно е, че днес показахме добра игра. Всички бяха много мообилизирани. Специално - Дарин Иванов. Знаехме, че нямаше да е лесен мач. Дано заиграем по-добре и покажем какво наистина можем. Днес се получи ротацията ни и това доведе до по-добра концентрация. Дарин получи шанс и помогна много на отбора", коментира Людмил Хаджисотиров.

"Много ни коства да се върнем след началното изоставане от минус 15 точки. Недопустимо е за две минути да им дадем да инициативата.

Имахме затруднения с борбата. Ако целият отбор не подхожда отговорно с борбата, няма как да се получи. Имаше  много грешки от наша страна. Искахме да победим. Може би тези микро ситуации, които много вдигат разликата ни пречат", каза и Мануел Марков.

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)