3. Рилски спортист приключи с Европа след разгром в Киев (ВИДЕО)

Рилски спортист приключи с Европа след разгром в Киев (ВИДЕО)

Алекс Симеонов записа дабъл-дабъл за българския тим от 19 точки и 10 борби

Рилски спортист приключи участието си във ФИБА Къп. Носителят на Купата и Суперкупата на България завърши с четвърта загуба в група В, след като отстъпи с 62:84 при визитата си на Киев. Така украинците продължават към втората фаза на надпреварата, а родният тим остана на дъното в подреждането

Двубоят бе решен през първото полувреме, когато самоковци допуснаха ужасяваща серия от 0:20 в края на първата и началото на втората четвърт. Именно този срив позволи на домакините да установят контрол върху случващото се на паркета и да не допуснат да се стигне до някаква изненада.

Така българското участие в евротурнирите на ФИБА приключи. Преди това Левски 2014 отпадна още в първия кръг на квалификациите на Шампионска лига.

Над всички за победителите бе включилият се от пейката Брандън Томпсън с 28 точки, 11 добави Андрий Войналович.

Алекс Симеонов записа дабъл-дабъл за българския тим от 19 точки и 10 борби, като единствено той завърши с двуцифрен актив. Трей Портър се отчете с 9 точки, 8 добави Брандън Браун.