3. Рилски спортист с 14-а поредна победа в НБЛ (ВИДЕО)

Рилски спортист с 14-а поредна победа в НБЛ (ВИДЕО)

След категоричен успех над Черно море Тича

Отборът на Рилски спортист надигра Черно море Тича с 96:58 (24:20, 26:19, 28:8, 18:11) като домакин в отложен мач от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и записа 14-а поредна победа.

След по-равностойна първа четвърт тимът, воден от Людмил Хаджисотиров, доминира през целия остатък от мача и заслужи успеха.

Резервният център Барет Бенсън изигра най-добрия си мач в шампионата и завърши с 21 точки за 21 минути, като добави 11 борби.

Другият център на самоковци – Трей Портър, допълни хегемонията под кошовете на домакините с 15 точки.

С 12 точки завърши капитанът Златин Георгиева, който до средата на третата четвърт нямаше пропуск от стрелба.

С 11 точки се отличи Алекс Симеонов, а по 10 вкараха Павлин Иванов и Мирослав Васов.

За гостите единствен с двуцифрен точков актив бе Цветомир Куртев. По 9 вкараха Иван Спиров и Лъчезар Тошков.

На 9 февруари Рилски спортист продължава домакинската си серия с мач срещу Ямбол. Черно море Тича ще гостува на Шумен на 12 февруари.