3. Рилски спортист с първа загуба за сезона

Рилски спортист с първа загуба за сезона

Ямбол постигна драматичен успех над лидера в Националната баскетболна лига за мъже

Ямбол нанесе първо поражение на гостуващия Рилски спортист в Националната баскетболна лига за мъже след 95:93 след продължение (23:26, 22:21, 14:15, 26:23, 10:8).

Самоковци останаха на върха на класирането със 7 точки, а домакините се изкачиха на четвърта позиция с 5 точки и мач по-малко. Гостите започнаха по-добре и поведоха с 18:9, но малко след средата на втората четвърт домакините обърнаха до 36:35 в своя полза. До края на първото полувреме, обаче, самоковци отново взеха инициативата и се оттеглиха с аванс от 47:45 на почивката.

Двубоят продължи равностойно и оспорвано с честа смяна на водачеството. Домакините изглеждаха по-близо до успеха, след като 48 секунди преди края дръпнаха с 85:79, но с две поредни тройки на Келвин Паркър, втората от които 5 секунди преди сирената, Рилски спортист стигна до 85:85.

Капитанът Станислав Говедаров можеше да донесе успеха на Ямбол в самия край, но пропусна. В продължението домакините бяха по-концентрирани и все пак стигнаха до победата. Говедаров беше най-добър с 26 точки, 6 борби и 7 асистенции.

Венцислав Петков реализира 19 точки, а Николай Върбанов допринесе с 15 точки и 14 борби. За рилски спортист Йордан Бозов завърши с 23точки, Ненад Делич добави 22, а Паркър се отличи с 18 точки и 7 асистенции.

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)