3. Рилски спортист взе аванс от 12 точки в първия четвъртфинал срещу Куманово

Рилски спортист взе аванс от 12 точки в първия четвъртфинал срещу Куманово

Върнън Тейлър се отличи с 32 точки в Самоков

Рилски спортист победи гостуващия Куманово 2009 с 97:85 (36:30, 26:19, 20:19, 15:17) в първия четвъртфинален мач от Балканската лига по баскетбол за мъже. Върнън Тейлър се отличи с 32 точки за българите, капитанът Йордан Бозов добави 17 точки, Златин Георгиев се отличи с 16 точки и 8 борби, а Жарко Ракочевич допринесе с "дабъл-дабъл" с 13 точки и 10 борби. За македонците силен мач направи Александър Костовски с 33 точки, 4 борби и 6 асистенции. С 18 точки и 6 борби завърши Вукашин Мандич.

Двубоят започна равностойно, но след 9 безответни точки за само 41 секунди към края на първата част домакините поведоха с 31:22 и не допуснаха обрат до края. Ключова за успеха се оказа серията от 15:2 точки за около четири минути в началото на втората четвърт, след която Рилски спортист дръпна с 51:36 и до финалната сирена контролираха резултата.

"Доволен съм от всички играчи. Когато на един треньор идеята за игра се осъществи, реализира, той е доволен. Куманово ни победиха два пъти в редовния сезон. Съжалявам само, че изпуснахме нарисувана по-голяма разлика в края. Мисля, че се уморихме и от тази умора се получиха грешките в последните минути. Нормално беше да спечелим с над 15 точки. И 12 точки не е малко, още повече, че в Куманово по традиция играем добре", коментира старши треньорът на домакините Георги Божков.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже