3. Рилски спортист започна със загуба във втората групова фаза на Балканската лига

Рилски спортист започна със загуба във втората групова фаза на Балканската лига

Сигал Прищина (Косово) спечели с 94:71 в Самоков

Отборът на Рилски спортист (Самоков) започна със загуба участието си във втората групова фаза на Балканската лига по баскетбол за мъже. Възпитаниците на Росен Барчовски отстъпиха пред гостуващия тима на Сигал Прищина (Косово) със 71:94 точки и са на последно място в класирането в групата с победа и две загуби.

Гостите започнаха силно мача, повеждайки с 29:9, а на почивката имаха аванс от 53:30. Домакините изиграха равностойно второ полувреме, но баскетболистите от Косово спокойно стигнаха до крайния успех. Тодор Тодоров завърши с 16 точки и 9 борби за Рилски спортист, а с 13 точки се отчете Върнън Тейлър. За Сигал Прищина най-полезен беше Дардан Бериша с 34 точки, от тях седем тройки. Един Бавчич добави 15 точки и 14 борби.

"Съперникът е много сериозен, но нищо не ни оправдава да играем и да загубим така", каза след двубоя Росен Барчовски.

В следващия си мач Рилски спортист среща Кожув (Македония) на 11 февруари.

Среща от група "Д" на втората групова фаза на Балканската лига по баскетбол за мъже:
Рилски спортист (Самоков) - Сигал Прищина (Косово) - 71:94 (14:29, 16:24, 20:22, 21:19)

Рилски спортист: Златин Георгиев 12, Симеон Илиев 4, Върнън Тейлър 13, Джулиън Норфлийт 7, Жарко Ракочевич 2 (Александър Милов 0, Антъни Гуджино 0, Дарин Иванов 8, Любомир Киров 0, Тодор Тодоров 16, Йордан Бозов 9)

Временно класиране:
1. Кожув 3 3 0 272:241 6 точки
2. Сигал Прищина 3 1 2 259:264 4
3. Сутиеска 3 1 2 225:236 4
4. Рилски спортист 3 1 2 228:243 4
Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже